صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 331262
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

رییس جمهوری با اشاره به توانمندی های دانشمندان و مخترعین و نوآوران ایران در بخش صنعت و معدن گفت: امروز به فضل الهی به جایی رسیده ایم که تقریبا هیچ عرصه فناوری وعلمی از دسترس دانشمندان و محققان و صنعتگران ما دور نیست.   

Image

دکتر محموداحمدی نژاد در نمایشگاه دستاوردهای نوآوری و فناوری بخش صنعت و معدن کشور که در مصلای تهران افتتاح شد، تصریح کرد: امروز با دو شادی و دو حرکت زیبا و امید آفرین (افتتاح این نمایشگاه و پیوند و تعامل همکاری بین دانشگاه و بخش صنعت و معدن) مواجه شدیم.

وی با مقایسه توانمندی های کشورمان قبل و بعد از انقلاب، افزود: اگر همه دستاوردهای قبل از انقلاب را جمع می کردیم شاید به اندازه ظرفیت و توانمندی های بخش صنعتی کشور در دو الی سه غرفه کنونی بیشتر نبود.

احمدی نژاد تصریح کرد: در آن دوران فرصتی برای شکوفایی و نوآوری های جدید در اختیار صنعتگران و مخترعین ما قرار نمی گرفت و نه تنها موانع اداری و سیاسی بلکه موانع فرهنگی و هجوم سنگین برای تحقیر محققین و اندیشمندان ما ایجاد کرده بودند.

رییس جمهوری تنوع و پیچیدگی دستاوردهای صنعتی کشور را افتخار آمیز دانست و تصریح کرد: مشاهده این همه خودباوری، این همه حرکت و دستاوردهای عظیم جوانان و دانشمندان کشور مایه نشاط و خوشحالی است و من از همه کسانی که دل در گرو تعالی فرهنگ این سرزمین دارند تشکر می کنم.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: با این همه توانمندی و نوآوری که در کشور بوجود آمده است خوشبختانه هیچ عرصه ای در برابر ما محدود و دور از دسترس نیست.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امضای یادداشت تفاهم بین بخش صنعت و معدن و دانشگاه های کشور تصریح کرد: این حرکت نمادین بین دانشگاه ها و بخش صنعت و معدن کشور نوید بخش این خواهد بود که بخش صنعت با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی به سمت قله های پیشرفت و افتخار در حرکت است و دانشگاه ها نیز به سمتی پیش می روند که پاسخگوی نیازهای بخش صنعت و معدن کشور باشند.

رییس جمهوری افزود: امروز با این خودباوری که در ایران و در بخش های مختلف پدید آمده باید اساتید دانشگاه ها و اندیشمندان ما تلاش کنند تا این امر در قلب و دل همه جوانان و نوجوانان این مملکت به صورت نهادینه و عمیق ماندگار بماند چرا که این مطلب پایه مهم جهش است.

دکتر احمدی نژاد با بیان این که امروز خلاقیت و نوآوری در کشور با حرکت فزاینده ای در حال حرکت است، تاکید کرد: بدون نوآوری و خلاقیت امکان جهش در پیشرفت وجود ندارد.

وی همچنین خطاب به مدیران صنعتی کشور گفت: باید توجه داشته باشید که نوآوری نیازمند خطرپذیری و شجاعت است و اندیشمندان و محققان وظیفه دارند این مهم را به فرزندان این مرز و بوم به صورت اصولی آموزش دهند.

رییس جمهوری همچنین از مدیران صنعتی کشور خواست راه را برای بروز خلاقیت ها و نوآوری باز کنند و همچنین از معاون فناوری رئیس جمهوری نیز خواست زمینه ای فراهم کند تا آخرین نوآوری های روز در کشور بوجود بیاید.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: ما باید به جایی برسیم که نوآوری ها در کشور به سمت تجاری شدن پیش برود و این نیازمند داشتن افق و نگاهی بلند است.

87/10/24

منبع :

http://www.iran.ir

 


دوشنبه جهاردهم 11 1387
X